Xhenisa Memolla Poezi
Xhenisa Memolla

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


Liria

mes hekurash jam i vetmuar
te gjitha te drejtat e mia jane mohuar
une e dua lirine jeten ta jetoj
per nje te ardhme te mire une tash po mendoj
gabimin tim ketu ne burg e kuptova
nga e keqa hoqa dore dhe u largova
lirine time djallit i kerkova
ai nuk dha por kete here ate se degjova
ika shume larg pa kthyer koken
per te marr serish pasurine dhe token
nje jete te re fillova
nje familje te bukur une krijova
djalli nje dite me doli para syve
i lidhur e i vrare serish perfundova
lirine me se kerkova
liria nje here kerkoje ne jete
jo 2 here sepse nuk mund te jete e vertete
prandaj nje gje mos harroni
djallit kurre mos i besoni

- Poezi nga Xhenisa Memolla


- U dërgua nga Xhenisa Memolla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1