Xhenisa Memolla Poezi
Xhenisa Memolla

Prane

dikur kemi qene te ndare
neper bote te shperndare
sot njeri -tjetrin kemi prane
mallkoj ato qe te vetem na lane
Pranine e njeri-tjetrit kemi sot
kur ishim vetem nuk ia dilnim dot
eh,kur ishim larg na merrte malli
por te gjithe na bashkoi halli vuajtem nga kjo largesi
por zoti na dha force dhe fuqi

- Poezi nga Xhenisa Memolla


- U dërgua nga Xhenisa Memolla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2