A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Dy Fjale

Para se larg te shkoj ,
dua dy fjale juve t`ua tregoj ,
Edhe pse eshte shume vone
qe une te flas ,
dua te them ate cka kam
brenda , dua te bertas .
Dua te them vetem dy fjale ,
te pa thena dhe te padegjuara ,
te gjendura diku ne faqet e librave te palexuara .
Dua dy fjale te them ,,
per ju dhe per veten time ,,
eshte e vertete
ne cfare nuk kaluam ,, por tash ato jane kujtime ..
Tash jane te hedhura
ne nje humnere ,
dhe kur don serisht me i pasur
me cmim te shtrenjte ke per ti blere ..
Dy fjale per te thene ,,
ndonese jane shume ,,
por kjo eshte ajo qe dua ,
se ne fund te fundit kjo jam une ...

- poezi nga Xhenisa Memolla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019