Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Dy Fjale

Para se larg te shkoj ,
dua dy fjale juve t`ua tregoj ,
Edhe pse eshte shume vone
qe une te flas ,
dua te them ate cka kam
brenda , dua te bertas .
Dua te them vetem dy fjale ,
te pa thena dhe te padegjuara ,
te gjendura diku ne faqet e librave te palexuara .
Dua dy fjale te them ,,
per ju dhe per veten time ,,
eshte e vertete
ne cfare nuk kaluam ,, por tash ato jane kujtime ..
Tash jane te hedhura
ne nje humnere ,
dhe kur don serisht me i pasur
me cmim te shtrenjte ke per ti blere ..
Dy fjale per te thene ,,
ndonese jane shume ,,
por kjo eshte ajo qe dua ,
se ne fund te fundit kjo jam une ...

- Poezi nga Xhenisa MemollaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Komente 0