Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vetminë


Mëkatar

Në gjunjë e përkulur,
Me mendje dhe shpirt të shkulur,
Pas teje e marrosur zvarritem
Në një humnerë,  ku ndjenjat  më vriten
Të drejtohem ty që shkatërrove gjithçka
Nën muzgun e mbrëmjes, aty ku humbi dhe dita
Pse crrënjose timin perëndim?
Si diell i përdhosur humbi dhe i imi vezullim

Kaq shumë të pëlqen të mëkatosh?
Ti hir i djallit, lumturinë të ma largosh...

- Poezi nga Xhenisa Memolla


- U dërgua nga Xhenisa Memolla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0