A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Xhensila Myrtezaj - Lulet Mbledh Për Hënën


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  31

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/12/2011

2011-12-26T00:00:00

Music & Arrangement:

Genti Lako

Participating in

Festivali i 50-të në RTSH


Në burgun që shikon njerëzit mezi rrinë
më thuaj pse jetën kalon në vetmi ti
një mbretëreshë e yjeve ti je
por një mik nuk ke
dhe mërzitesh
kam frikë se mos venitesh

Sa keq më vjen një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën
(fund refreni)

Sa keq më vjën një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën


Lyrics submited by Zack-t
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019