Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhero

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
 • Emri i Vërtetë:
 • Regjep Maksuti
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Xhero është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Xheroo antari i grupti FER, ne vitin 2009 grupi FER realizoj albumin e par "LSHOJA ZONIN" n'album kan duet me reprat e njohor Lrical Son e Gjikal. Emri i vertete i Xheroos është Regjep Maksuti dhe kreu shkollen e mesme ne Ferizaj tek "Faik Konica". Ai bashkpunoi me shume kengetare te tjere si Stine, Ledri vula, Ingrid Gjoni, Getinjo etj. Më datë 27 Gusht 2011, Xheroo & Stine publikojnë videoklipin "Asgje S'mungon". Videoklipi u prodhua nga EMF...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lil' Liri

Tiki

Cyclone

Real Mc

Alidema

Elinel

Barooti

Lumi B

Mc Qoppa

Real 1

Tags: Xheroo, Xhero, Regjep Maksuti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet