Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhesika Polo - Aura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Edhe fryma me mbaron
Sa here te shikoj
Buza ste prek
Dhe zemra bertet
Te dua

Si thik' ne kte nate
Kjo heshtje kaq e gjate
U thye pa shkak
Nga nje Puthje e zjarrte
Shpresat me zgjon
Me ben te besoj

Nje dite lotet do ti thaj
Dhe Zemren ta sheroje
Frymen time do ta jap
Te vetem do te mbroj me Zemer
Dhe si Yjet Jane
Gardianet e ksaj' nate
Ashtu une do t'jem
Aurora jote

Ref.
Se pa fjale
Zemra di te flas
Si engjell di te qaj dhe fal
Nga heshtja na sheron
Plaget mbyll dhe shpirtin zgjon
Zemren time e ke ti
Si copez qielli tee...

Nuk the asnje fjale
E preke ngadal'
Kte Zemer te marre
Qe vuan

Veç ti ne kte nate
Je ylli me i zjarrt'
Nga frika me mbron
Ngadal' shpirtin ngroh
Trupin pushton
Me ben te jetoj

Edhe nese rrugen nuk e shoh
Dhe hijet me mbulojne
Ne drite me rikthen
Aurora jote

Ref.
Se pa fjale
Zemra di te flas
Si engjell di te qaj dhe fal
Nga heshtja na sheron
Plaget mbyll dhe shpirtin zgjon
Zemren time e ke ti
Si copez qielli te (x2)
MBULON.
Xhesika Polo
Publikimi: 11/12/2014
Festivali: Kënga Magjike 2014
Teksti: Alex Seitaj


Xhesika Polo - Aura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aura".
3. Video është e këngës "Aura", por nuk këndohet nga Xhesika Polo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Xhesika Polo:


Komente 0