A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevahir Cirongu

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Leskovë 
  • Age:
  • 60
BIOGRAFIA: Xhevahir Cirongu is a popular writer. Ka lindur në fshatin Leskovë, Tomorricë-Skrapar, në vitin 1959. Arsimin fillor e të mesëm e mbaroi në vendlindje, viti 1981. Vazhdoi për Kulturën Masive (Degën e Librit) në Korçë, dhe mbaroi atë shkëlqyeshëm në vitin 1990. Pranë gazetës "Jehona e Skraparit", ka kryer kursin e gazetarisë. Nga viti 1978 deri më 1987, ai ka bashkëpunuar me kabinetin e gjuhësisë së rrethit skrapar, (skektorin e leksikologjisë dhe leksikografisë). Krijimtarinë e ka...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Ferit Lamaj

Miltiadh Davidhi

Viktor Canosinaj

Ferdinand Laholli

Shaban Cakolli

Brahim Avdyli

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci


Tags: Xhevahir Cirongu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019