Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dreri

Qelloi mbi drerin
Dhe i mori briret.

Kaukazi ne zi.

Briret si duar
Mblidhnin yje.

Ne pyje
Nje pyetje sepatash
Si jehone
Pezull rri:

Qelloi mbi drerin
A mbi veten e tij?

- poezi nga Xhevahir Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet