Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhevair Akulli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhevair Akulli është një këngëtar i njohur. Xhevair Akulli is a popular Albanian clarinetist best known for his renditions of folk songs and dances from southern Albania. He has released several albums in his native country, often collaborating with well known singers on these releases....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentU Betova Njëherë Rëndë

Ç'jane Keto Lule Dhe Qirinj


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Markelian Kapedani

Isniqemal Laci

Dardan Shkreli

Alush Hamiti

Hazir Qelaj

Nehat Ferati

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Naser Dula

Luan Krasniqi

Tags: Xhevair Akulli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet