Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xhevdet Hafizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4
(1925-2009)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Xhevdet Hafizi është një këngëtar i njohur. Xhevdet Hafizi këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare shkodrane, mban titulli "Artisti i Merituar", e nisi karrierën në qytetin e tij të lindjes, në Shkodër. Më pas u aktivizua në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve. Dueti i tij me këngëtaren Luçie Miloti është në kujtesën e mbarë shqiptarëve me këngën "Kur prendon dielli". Ai ka kënduar edhe në duete të tjera me Naile Hoxhën e Florinda Gjergjin. Këngë të kënduara prej tij janë "O...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Emiljano Citaku

Alban Arifi

El Padrino Man

Jonald Haxhia

Julian Lekocaj

Aldo Simoni

Julian Sula

Thoma Mahilaj

Ylli Zeqiri

Maringlen Linadi

Tags: Xhevdet Hafizi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet