Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhoi Bejko

Xhoi Bejko
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhoana Plaku
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Ditëlindja:
  • 22 Nentor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  160
Këndon kryesisht: pop

Xhoi Bejko është këngëtare e njohur. XHOI - Xhoana Plaku Bejko. Rrënjët e karrieres së saj fillojnë që nga fëmijëria. Per shume vite ishte kengetare ne Top Show ne Top Channel.

Në Maj 2010, Xhoi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Oqean".

Në Qershor 2011, Xhoi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Pertej Vetmise".

Më datë 18 Gusht 2010, Xhoi publikon videoklipin "Jo...".

Më datë 7 Janar 2011, Xhoi publikon videoklipin "E Humbur". Me këtë këngë, Xhoi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 28 Nëntor 2012, Revolt Klan publikojnë videoklipin "Per Ty Shqiperi", në bashkëpunim me Samanta Karavella, Erion Korini, Xhoi & Unix.

Në Nëntor 2013, Xhoi merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Ndiej".

Më datë 17 Tetor 2014, Xhoi publikon videoklipin "Zjarr Dhe Ajer".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Bashkëshorte e

Gent Bejkos

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Xhoi Bejko »

Komente 0