Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhon Jesku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22
BIOGRAFIA: Xhon Jesku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Fitues i Festivalit të Fëmijëve te qytetit kur ishte 12 vjeç. Dy herë përfaqësues i Shqipërisë në International Festival of Language and Culture. Ka prekur dy here skenen e Eurovision si backvokalist. Si student i Kantos – ka qenë pjesëtar i kastit të operas “Il Trovatore” në TKOB. Vlerësuar me çmimin “Special Prize” në festivalin ndërkombëtar “Kosova Rising Stars”. Në Tetor 2017, Xhon Jesku merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Je Ne Mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xhon Jesku

Komente 0