Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhuli Hysa - Ty Te Kujtoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

(xhuli hysa)
kto vargje po i knoj un vec per ty
se smunem dot me knu se loti po me rrjedh ne sy
kujtohet ajo kohe qe nuk kthehet me pas
jam shum i trishtuar nga ajo dit pa mas

ku eshte ky djali ku eshte ky gangsteri
qe e mori jeta kot nga ky lloj tmerri
ky mercedezi zi pasa qen me hak
qe e mori jeten e djalit dhe e la pa fat

ku eshte djali babit ku eshte biri nones
ku eshte motra vogel te gjith qajn me nji sofer
me dhimbje zemer ty po te kujtoj
dhe me ket keng kurr sdo t'harroj

Refreni x3

Me duket se ne ender jamm
ma mori shokun qe se kam prannn
ty kurr nuk do t'harroj
sa her ngjoj ket keng do t'kujtoj

Me lot nsy po shkruaj
disa vargje per ty
me dor nzemer po kendoj
per ty o engjell me lot nsy

pse te mori zoti vall
se ti ishe ylli me i rrall
gjithmon ti me ndimoje
dhe kur isha un ne hall

dhe qielli po qan
qe ti ike nga kjo jet
do jesh nzemren time
ti o engjell i vertet

shum gjera i kaluam
bashk te dy ne ket bot
vjen momenti ti largohesh
mos ndoshta te do ai zot

Refreni x3

Me duket se ne ender jamm
ma mori shokun qe se kam prannn
ty kurr nuk do t'harroj
sa her ngjoj ket keng do t'kujtoj

(Jon Hysa)

shum shpejt ti ike vlla na harrove
le nji bab nji moter nji nan
lart reve ti shkove

pse vall te mori zoti
pse vall nuk e kuptoj
shokun ton me te ngusht
lart nesh e largoj

Vllai im dhe sot
po te kujtoj me lot
kurr se mendoja largimin
tend nga kjo bot

ti ke nje vend ne zemer time
si harroj ato te bukura kujtime
kjo jet pasa qen e mallkuar
qe sna la kurr te bashkuarNuk kemi video për këtë këngë.


Xhuli Hysa
Publikimi: 21/07/2011


Xhuli Hysa - Ty Te Kujtoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty Te Kujtoj".
3. Video është e këngës "Ty Te Kujtoj", por nuk këndohet nga Xhuli Hysa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhuli Hysa:


Komente 0