Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhuli - Kujtime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 5

Komente

Asnjë Koment

04/05/2008

2008-05-03T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtime" kënduar nga Xhuli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhuli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enis Bytyqi - Kujtime

Kujtime vetem kujtime mle ti
Kujtime dhe kto koha mi treti
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.
Kujtime vetem kujtime mle ti
kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mosem le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.

Krejt qka du un kisha kur un ty te pata,
por skisha dit se qa don ti.
Fjalt po mbesin fjal
un tmijat i mbajta,
po tash qka don me bo ti, my baby.
Ku mbetem na dy,
po sikur te humbur,
pa njoni tjetrin erresi.
1 ner 1 milion une ty te pata,
My beautiful mos em le.
Zemren ma vodhe ne menyr qysh din veq ti,
mos ma kthe por kthehu ti.
Gjitha mi more ne menyr qysh din veq ti,
jo mos ma kthe por veq kthehu ti.

Kujtime vetem kujtime mle ti
Kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.

Qa po don, qa po don, veq tregoma,
se tdu akoma, duhet me fjal me qel rrugen, du paqe e jo dhunen ti ke ra.
Un po vuaj, a e din sa po vuj,
as me raki sun e shuj.
A ke mendu per mu, najher un kam mendu
per ty qdo dit shume e ma shume.
Ka met marr malli
me fluturu me mu
qiellin e shtat me kalu.

Ku mbetem na dy,
po sikur te humbur,
pa njoni tjetrin erresi.
1 ner 1 milion une ty te pata,
my beautiful mos em le.
Zemren ma vodhe ne menyr qysh din veq ti,
mos ma kthe por kthehu ti.
Gjitha mi more ne menyr qysh din veq ti,
jo mos ma kthe por veq ktheu ti.

Kujtime vetem kujtime mle ti,
Kujtime dhe kto koha mi treti,
Mos em le ti mos em le ti, le ti
Ama doren mos em le ti n‘vetmi.

Capital T - Kujtime

(Intro)
BO Beatz

(Verse)
Me ty kom pas shumë kujtime
E di që kena bo gabime
Po ti ma bone shumë me hile
Kurr su pam prej asaj dite ma

Veq kallxom ti allahile
Kur u ndamë qysh u nive?
Me ndjenja t'përzime
Si akull e ftoftë ti ike

(Chorus)
Çka ke bo tu u kon tradhti
Qysh ke mujt me myt nje dashni
Tash i re pishmon
Ti i re pishmon
Çka ke bo tu u kan tradhti
Tash para meje po kan si fmi
E po m'thirr n'telefon, hajt se t'kalon

(Verse)
Hej, hej, hej, hej
Me ty kom pas shumë kujtime
Do gëzime, do idhnime
Po unë s'ta bona kurrë me hile
Gjithmonë jam kon aty për ty

Veq kallxom ti allahile
Kur u pam qysh u nive
Une me to per dore
Ti nsy mkqyre edhe ike

(Chorus)
Çka ke bo ti u kan tradhti
Qysh ke mujt me myt ni dashni
Tash mu pom fajson
Po une faj nuk kom
Qa ke bo ti u kan tradhti
Tash para meje
Po kan si fmi
E po m'thirr n'telefon, hajt se t'kalon

Fatima Ymeri - Kujtime

[Eriku:]
Nuk ka asnjë ditë
të kalojë pa t'mendu
Ah këto kujtime
me ty zemra ime
jetën ma kanë shkurtu
Një fotografi
Edhe lotë kam në duar
Ah këto kujtime
me ty zemra ime
Frymën ma kanë ndalu

[REF. BASHKE 2x:]
Se unë ty të dua, të dua
Akoma të dua, të dua
Se un ty të dua, të du
të dua, të du o shpirt

[Fatma:]
Trupin e ftohtë si Janari
M'sheh sikur s'e di
Ai pak diell për mua ishe ti
Është e vërtetë po më tret
Edhe sa kam me duru
Ah këto kujtime
me ty zemra ime
Jetën ma kanë shkurtu

[REF. BASHKE 4x:]
Se unë ty të dua, të dua
Akoma të dua, të dua
Se un ty të dua, të du
të dua, të du o shpirt
Më Shumë Këngë Nga Xhuli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet