A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xonn - Eh Sa Her  (Feat. 2-Namit)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/02/2018

2018-02-25T14:44:12

e sa her ,pom mungon dehna per ty
e sa her , pom pikon loti per ty
e sa her , po provoj ty me t haru
e najher , e di qe ti ki mem kujtu
e disa her , je munu ti mem haru
asniher , tjetrin se ke dashuru
e zemra jem , hala po pret qe ki mu kthy
a un veq e pres lajmin kur ki mu bo me fmi

Kjo nat po ma shton dhimbjen
xhdo dhimbje mkujon n'ty
e fshi lotin n'faqe
n'ato lot po mshfaqesh ti
tregoma nje arsy
tpakten pse sma the tverteten
n'ato puthjet e mija
dikur pse e humbe veten
se tkom dasht ty pasha jeten
ta bona dhurat jeten
se kqyra kurr un veten
as t'trathtova kurr me tjeter
jetoj me koh te vjeter
du me kthy at lumturi
jo skom zemer me t'haru
edhe pse jetoj pa ty

e sa her ,pom mungon dehna per ty
e sa her , pom pikon loti per ty
e sa her , po provoj ty me t haru
e najher , e di qe ti ki mem kujtu
e disa her , je munu ti mem haru
asniher , tjetrin se ke dashuru
e zemra jem , hala po pret qe ki mu kthy
a un veq e pres lajmin kur ki mu bo me fmi

Smujta me t'harru dhe dje
njejt si sod zemra po m'rreh
kajher du me shku mbi rre
se ti mke shti mu ner dhe
e din shum mirr um njeh
shum vite, me mu kalove
sod kujt ja falen zemren
qe dikur mu ma premtove
jetoj tash me shum kujtime
kur t'pata n'perqafime
ato fjal e ledhatime
kujt ja fale zemra ime
mka met nje zemer e thyme
qe jeton ne merzi
mtha:TI JETO I LUMTUR
se e jona ma u kry
ajo ma pa lotin n'sy
mka lon vet mu ne at shi
kur mo zonin sja kom ni
me pa mu qerun kta sy
e tash acari mu mka n'gri
kaloj ky Janar pa ty
ka me t'prit edhe shum stin
me shpres qe ti ki mi kthy...


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019