Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xuxi - Provo, Mos Provoko Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sillesh e pshtillesh si pa koke
çdo dite te shoh rreth meje
as ne qiell e as ne toke,
si shofer pa leje

a te mungon guximi
ne syte e tu friken e shoh
nuk eshte problem i imi
por me mire se veten te njoh

ref 2x:
provo mos provoko, e di qe je nxehe ne mua
shpejto, e di mire qe me do, kot mos vuaj

mos i degjo shoqet cfare thone,
ato mund te jene xheloze
neser mund te behet vone,
pastaj behesh nervoze

dhe pse po te mesoj
jam profesori i kesaj lende
as mua mos me degjo,
degjoje zemren tende


ref 2x:
provo mos provoko, e di qe je nxehe ne mua
shpejto, e di mire qe me do, kot mos vuaj


Ky tekst u dërgua nga Florent AbrashiXuxi
Publikimi: 01/12/2004


Xuxi - Provo, Mos Provoko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Provo, Mos Provoko".
3. Video është e këngës "Provo, Mos Provoko", por nuk këndohet nga Xuxi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xuxi:


Komente 0