Më mbaj mend (për 1 muaj)

XXL Records

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: XXL Records është një grup artistësh. Liridon Gashi a.k.a Lil' Liri u lind në vitin 1987 në Ferizaj, ku dhe jetoi deri ne moshën 11 vjeqare. Në vitin 1999 kur vendlindja tij ishte në një gjendje lufte, atij iu impunua çë me familjen e tij të emigron në Zvicërr. Si fëmi i përlqente Muzika dhe Shkrimi, kishte dëshirë çë të e mësoj Pianon si Instrument, mundësia nuk iu dha dhe mbet ajo deshir të realizohet më von kurse me shkrime te ndryshme u angazhua duke marr pjes ne revista te n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Albi Dhe Eri

Etno Gangs

Okupatorat

Raiders

Jet

Crunkboys

Te Tjeret

Merimanga

Armial

Bloody Gangstaz Family

Tags: Xxl Records, Lil' Liri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet