Më mbaj mend (për 1 muaj)

XXL Band - Zjarri Qe Ti Ndez (Feat. Elvana Gjata)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Elvana:
Uuuuh Jeah!
Jetojm me nje frym te dy...
Me flet nuk me le te qet..
Jetojm me nje frym te dy ti je tek un, un jam tek ty..Me flet nuk- me le te qet imazhi yt qe un ndej..
Me qmendin syt e tu te qet sa me kerkojn kur me shikojn, me djeg me mbyt ne djers, esht zjarri qe ti ndeez..!

XXL:
Kur rri me ty babe ndihem ne boten e qudirave kur flet me mua ndihem ne mesin e mrekulliave, se me ty dua te jem,nij gje e vetme, dhe gjerat me te bukura te jen gjithmon edhe perhershme
mjafton te te shikoj , me mjafton te enderroj dhe ta kuptoj, qe jeten time dua me ty ta kaloj sepse je enderra ime, ne momentin kur jam i zgjuar, je pasqyra ime ne momentin kur jam i gezuar, te lutem ma premto qe te jemi te bashkuar dhe problemet me te vogla te jen Koha e kaluar sepse jetoj ne ty , medoj per ty, dhe xhogje qe e boj e boj per ne te dy
Te lutem ma premto qe sdo me lesh ndonjeher tani qe e ndej veten me mire se kur do her , se jam brenda teje dhe aty dua te rri gjithmon u sheh me fjalet e tua qe me shojojn si nje bonbon..

Elvana:
Jetojm me nje frym te dy,
ti je tek un. un jam tek tyyy
me Flet nuk me le te qet, imagji yt
qe un ndjej..
Me qmendin syt e tu te qet sa me kerkojn kur me shikojn, me djeg me mbyt ne djers, esht zjarri qe ti ndeez..!

XXL:
Lëvizjet e tua , stiloze te studiuara mir, ma hoqen trrurin mua çdo gjë per nje deshire e vetmja vajz qe kerkoj sa shum me mundon, dhe kur nuk te kam e ndej me mua jeton, por tani te ndjej me pran sa asnjeher dhe edi ne zemren tende nuk ka vend per te tjer,
e nganjeher nis durime dhe emocione me godet esht Buza jote shpirt,
un e kam ndier..
Qellimi im esht te kuptosh qfar je per mua, e di qe ti me don, ndaj dhe un te dua, me gjith ti se thua , e thone syt e tua, shkelqen sa her me shum zemer, te kan tradhetuar, ne nje fest ne te ftuar zemer, do jemi bashk gjurm dhe alkohol deri sa te na nzjerrin jasht por azgje nuk mbarion ,ashash ne bagash, per jeten e nij gangsteri harrova nuk ta thash..

Elvana:
Me qmendin syt e tu..
Sa me tundojn kur me shikojn
Me djeg me mbyt ne djers, zjarri qe ti ndez..
Me qmendin syt e tu..
Sa me tundojn kur me shikojn
Me djeg me mbyt ne djers, zjarri qe ti ndez.

Jetojm me nje frym te dy ti je tek un, un jam tek ty..Me flet nuk me le te Qet imagji yt qe un ndej..
Me qmendin syt e tu te qet sa me kerkojn kur me shikojn, me djeg me mbyt ne djers, esht zjarri qe ti ndeez..!

Jetojm me nje frym te dy ti je tek un, un jam tek ty..Me flet nuk me le te Qet imazhii yt qe un ndej..
Me qmendin syt e tu te qet sa me kerkojn kur me shikojn, me djeg me mbyt ne djers, esht zjarri qe ti ndeez..!
Esht zjarri qe ti ndeezz...!


Ky tekst u dërgua nga  gressa   cmpunkcanaXXL Band
Featuring: Elvana Gjata
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2


XXL Band - Zjarri Qe Ti Ndez
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zjarri Qe Ti Ndez".
3. Video është e këngës "Zjarri Qe Ti Ndez", por nuk këndohet nga XXL Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga XXL Band:


Komente 1