Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yjet E Panjohur - Hesht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ndoshta ti se di e nuk e beson se tani nje shpirt pa ty dot s'jeton
S'mundem te harroj edhe pse e di qe prane teje sot dikush tjeter ri.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Po tani nuk e di ku ndodhesh e ku je e ca po ben por e di qe vendin tim dikush tjeter e ka zen.
Dhe asnjeher se mendoja se me ne do ndodhte kshu, E tani per dike tjeter buzeqeshin syt e tu.Tani s'jam asgje tjeter vec nje pjese e jetes tende qe papritur ndonjeher ndoshta te kalon ne mendje,
e ateher si pa kuptuar ti papritur psheretin dhe kjo esht menyra e vetme per te larguar nje kujtim.
Ti nuk e degjon nje zemer qe renkon e nuk mund ta dish sa shume me mungon.
Por per ne esht vone se une e di Ai esht shpirti yt ti je jeta e tij.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Me kujtohet kur me thoje je cdo dite nje casti i jetes,
pak nga pak ze vend brenda ne nje pjese te zemres
atje ku jane kujtimet e gjith diteve te shkuara
buzeqeshjet e loteve te dashurive te harruara
E un qendroj i fshehur ne nje cep te zemres tende
e ti vjen e me takon sa here kujtimet sjell ne mendje .
Si sot ashtu dhe neser gjithmon aty do t'vij por ti do t'me harrosh se prane teje esht ai.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Hesht,mos trego asgje per ne ... Qesh,ashtu sic beje ateher me mua...


Ky tekst u dërgua nga Linea

Yjet E Panjohur - Hesht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hesht".
3. Video është e këngës "Hesht", por nuk këndohet nga Yjet E Panjohur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yjet E Panjohur:


Komente 0