Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylber Aliu - Potpuri Me Defa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Me Defa".
3. Video është e këngës "Potpuri Me Defa", por nuk këndohet nga Ylber Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylber Aliu - Potpuri Me Defa Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Per Shoqni"

Komente

Asnjë Koment

16/12/2012

2012-12-15T23:12:38+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Me Defa" kënduar nga Ylber Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Aferdita Demaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lulien Lulien
Na e kem kunat x2

E murr vllaun tone
Paska pas nafak x2

Lulie Lulie
O mori sevda x2

Hajde ti te na o
Se bajna sefa x2

...

Lulia ne dere oj nane

Lulia ne dere o Lulia ne dere x2

S'ki prej kujt me u tremb oj nane

O s'ki prej kujt me u tremb x2

Lulia n'hajt oj nane

Lulia n'hajt x2

Shtatin si bajrak oj nane

O shtatin si bajrak x2

...

Molle mori molle aman
Moj fidanja e holle x2

Molla ka çit fleta aman
Te lypa te gjeta x2

Pjeshke mori pjeshke aman
Ti vet me ke desht x2

Pjeshka ka çit fleta hajde
Te lypa te gjeta x2

...

Hajde hajde moj Lulie
Me dimi te bardha
O me dimi te bardha

Lumja nana lumja nana
Qe te ka dal perpara
O qe te ka dal perpara

Hajde hajde moj Lulie
Me shami te kuqe
O me shami te kuqe

Lumja ti o lumja ti o
Ku ke ardhun nuse
Ku ke ardhun nuse

...Më Shumë Këngë Nga Ylber Aliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë