Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Sa Te Du  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Urime Ditëlindjen"

Këngë e albumit:

"Jeta Vazhdon"

Komente

Asnjë Koment

20/08/2012

2012-08-20T02:26:31+00:00KALUN VJET E DISA MUAJ
NUK E DI MA ,A PO NJEH
M'KE DY HAPA ,PARA SYVE
E PO BËHESH SE S'PO M'SHEH

- A T'KUJTOHEM ,PAK MOJ ZEMËR
- A T'BJEN N'MEND DASHNIE E VJETËR
- KUSH JAM UN MOJ ,NUK TË TEKET
- JABANXHIU NUK PËRSHENDETET

Ref:
SA TË DU,SA TË DU SHPIRTI JEM
AS E KAM NËR MEND MET HARU
BOLL DHE KAQ QË T'PASH E ,JO MA SHUM
S'DU PËR MET PENGU

T'KAM PERMEND ,T'KAM PËRMEND NË ÇDO VEND
POR JA ERDH EDHE KI MOMENT
A ME THON SA MIR QË PRAP T'KAM PA
OSE KEQ U BA

II

NDOSHTA KOHA E BËN D'VETEN
S'DOMETHËN QË KAM NDRYSHU
UN HALA JAM I PËRPARSHMI
ASNJIHER MENDJE S'KAM NDRU

- A T'KUJTOHEM ,PAK MOJ ZEMËR
- A T'BJEN N'MEND DASHNIE E VJETËR
- KUSH JAM UN MOJ ,NUK TË TEKET
- JABANXHIU NUK PËRSHENDETET

Ref:
SA TË DU,SA TË DU SHPIRTI JEM
AS E KAM NËR MEND MET HARU
BOLL DHE KAQ QË T'PASH E ,JO MA SHUM
S'DU PËR MET PENGU

T'KAM PERMEND ,T'KAM PËRMEND NË ÇDO VEND
POR JA ERDH EDHE KI MOMENT
A ME THON SA MIR QË PRAP T'KAM PA
OSE KEQ U BA


Më Shumë Këngë Nga Ylber Idrizi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet