A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Ylber Idrizi - Zemër E Djegur


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/05/2013

2013-05-15T00:00:00

Këngë e albumit:

"Urime Ditëlindjen"

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 7


Syt e mi skan më lot
zani mu ka shterr
qaj me zemër qaj me shpirt
malli kur më mer

Ska më keq dhe më zi
me humbë atë që do
ta sheh syri sta prek dora
e ti e kerkon

REF:
Moj zemër e djegur
si çelik e hekur
edhe ti me shum ske durru

Na ka vra dashnija
ndarja dhe tradhtija
kjo jetë për ne ka mbaru

-II-

As i gjall as i vdekur
ska kush mjep gajret
krejt me dhimbje dhe me derte
ma ke ba këtë jetë

Ska më keq dhe më zi
me humbë atë që do
ta sheh syri sta prek dora
e ti e kerkon

REF:
Moj zemër e djegur
si çelik e hekur
edhe ti me shum ske durru

Na ka vra dashnija
ndarja dhe tradhtija
kjo jetë për ne ka mbaru


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019