Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Eja Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Urime Ditëlindjen"

Komente

Asnjë Koment

14/10/2015

2015-10-14T22:20:44+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja Ti" kënduar nga Ylber Idrizi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylber Idrizi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Street Ranger - Eja Ti

Ref:
Eja eja ti eja ti afer meje
te dua vetem ty i cmendun jam pas teje
Eja eja te lutem vallzo ti me mu
kete nate ty me mu sonte du me kalu

U welcome baby eja ti ktu me mu
mos mendo qe jom tut provoku
cdo gje me ty nice ka me kalu
mos mendo qe jom tu lu
E dij se ti cka po mendon
cdo gje Ok do t`shkon
me ty un du mu kon
pa ty i cmendun jom
Pa ty smund te qendroj
Pa ty smund te kendoj
une shume te dashuroj
oouuuhuuu
Cdo nate tuj mendu per ty
tuj knu per ty
Sa shumee te dua ty

Ref:
Eja eja ti eja ti afer meje
te dua vetem ty i cmendun jam pas teje
Eja eja te lutem vallzo ti me mu
kete nate ty me mu sonte du me kalu

E dij cka po thu kur mesazh um dergon
e dij ca mendon kur ty um dashuron
prap me kto fjal prap prp me xhelozi
sa shume e ndjej kur i shiqoj ata sy
eja mos u largo prej fillimit te tham shpirto
pa cenzur dhe pa defekt je ma e mira pa shum lek
E dij se ti cka po mendon
cdo gje Ok do t`shkon
me ty un du mu kon
pa ty i cmendun jom
Pa ty smund te qendroj
Pa ty smund te kendoj
une shume te dashuroj
oouuuhuuu

Ref:
Eja eja ti eja ti afer meje
te dua vetem ty i cmendun jam pas teje
Eja eja te lutem vallzo ti me mu
kete nate ty me mu sonte du me kalu

Trix (Veli Sahiti) - Eja Ti

E bukur më je
Syri të shkëlqen
Bukuria jote
Zemrën ma rrëmbën

Ref:
Eja eja, eja ti, eja ti
Eja po të pres
Sikur rrezja e diellit
Më zgjo në mëngjes

Ecim dorë për dore
Si dy zogj shtegtarë
T'i bashkonim zemrat
Me puthje plot zjarr

Ref:
Eja eja, eja ti, eja ti
Eja po të pres
Sikur rrezja e diellit
Më zgjo në mëngjes

Bloody Mc - Eja Ti

Bloody Mc

Pe kapi letren e veq per ty po shkroj sa her tkom thon qe me ty s´jom ka luj tash zemer qdo sen osht tu mu kujtu e di qe kom gabu 2-3 her tkom tradhtu . I kom ra pishmon edhe shum jom pengu t´mirat edhe t´kqijat kurr smuj mej harru . Tash edhe 1 her po du me kon me ty tkom n´krahun tem ti shikoj ata syy. Ti shikoj ata sy edhe t´thom qe t´du pa ty as 1 sekond t´jetes spo muj me vazhdu . E ngove tjeter kon tash pa ty un jom se kom prit prej teje qekaq shpejt qe m´harron. Dashnija per ty as 1 her spo ndalon kuptoje zemren tem 1 her e pergjithmon qe osht 1 njeri n´ket tok qe ty hala t´don

Donna

(2x)
Eja t´lutem kthehu ti eja t´lutem mos m´le n´vetmi

Drenni

E tash kreit nata m´shkon per ty tuj menu pse ti ike m´le shum ke gabu qysh me mujt edhe 1 her me ty mu taku ftyren tane edhe 1 her po du me shiku gjumi nuk em mer per ty tu mendu pse bre qik em le n´ty mu dashuru kur ne ty u dashurova une shum kom gabu e kom dit qe her do kur ti mu ke mem tradhtu . Sem ka met kurgjo veq kujtomet mej kujtu kurgjo tjeter sdu veq fjalen t´Du du edhe 1 her me ngu hajde zemer se pa ty spo muj me jetu . Dashnija jem me qit sen po perfundon e zemra jem tut dasht kurr spo ndalon pse jeta shum keq osht kam shkon une t´pres edhe pse ti je me tjeter kon n´kir jet zemra jem me kerkon nuk t´zavenson

Donna

(2x)
Eja t´lutem kthehu ti eja t´lutem mos m´le n´vetmi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ylber Idrizi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet