Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ylberi - Sonte Dua Me U Pi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/12/2013

2013-12-25T14:33:09+00:00

Këngë e albumit:

"Turbo Tallava"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sonte Dua Me U Pi" kënduar nga Ylberi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylberi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mentor Kurtishi - Sonte Dua Me U Pi

Sonte dua me u pi
Sonte me lotë unë du të qaj
Atë vajzë unë që e kam dashtur
Ah tradhëtarët na kan n`da

Pse o t`poshtër kshtu veproni
Pse dy Zemra i shkatrroni
Zoti ju vraft faqe zi
Që shkatrrut këtë dashuri

Zoti ju vraft faqe zi
Që shkatrrut këtë dashuri
Zoti ju vraft faqe zi
Pse shkatrrut këtë dashuri

Shumë të deshta mori vajzë
Qysh prej meje je largu
Shumë të deshta mori vajzë
Qysh prej meje je largu

Unë tan jetën të kam dasht
Ti prej meje m`ke mashtru
Unë tan jetën të kam dasht
Ti mu gjith ti m`ke mashtru

Sonte dua me u pi
Sot me lotë po du të qaj
Atë vajzë që e dashuroj unë
Ah tradhëtarët na kan n`da

Pse o t`poshtër kshtu veproni
Pse dy Zemra i shkatrroni
Zoti ju vraft faqe zi
Pse shkatrrut këtë dashuri

Zoti ju vraft faqe zi
Që shkatrrut këtë dashuri
Zoti ju vraft faqe zi
Që shkatrrut këtë dashuri

Shumë të deshta mori vajzë
Ti prej meje je largu
Shumë të deshta mori vajzë
Ti prej meje je largu
Ah qfar fati kemi pas
Zemrën mu ma ke helmu
Shumë të deshta mori vajzë
Ti prej meje je largu

Xhezahir Elezi (Xheza) - Sonte Dua Me U Pi

Sonte dua me u pi
Sonte du me lot te qaj
Me vajzen qe kam kaluar
Oh tradhtaret na kan ndajt

Me vajzen qe kam kaluar
Oh tradhtaret na kan ndajt

Sonte dua larg me shkuar
Sonte sdua askend me luajt
Dora dridhet goten mbaj
Lotet mpikojn zemra qan

x2
Dora dridhet goten mbaj
Lotet mpikojn zemra qan

O me lot aah asht shkruar
Dhe tan jeta ka mbaruar
Fuqi spata me e ndal
Ishin than shum zezat fjal

Fuqi spata me e ndal
Ishin than shum zezat fjal

Pse o tposhter kshtu veproni
Pse dy zemra i helmoni
Zoti ju vraft faqe ziii
Qe shkatrrut ket dashuri

x2
Zoti ju vraft faqe ziii
Qe shkatrrut ket dashuri

Halil Bilalli - Sonte Dua Me U Pi

Sonte dua me u pi
sonte du me lot te qaj

me vajzen qe kam kaluar
o tradhtaret na kan ndar (2x)

sonte dua larte me shkua
sonte zdu as kend me ngjua

dora dridhet goten mban
lotet pikojn zemra qan (3x)

O me lot ajo osht shkuar
tu e than jeta ka mbaruar

fuqi s'pata me e ndal
i kishin than shum te zeza fjal (2x)

pse o te poshter kshtu veproni
pse dy zemra i helmoni

Zoti ju vraft faqe zi
qe shkatrrut kete dashuri (3x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet