Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ylberi - Kur I Musha 20 Vjet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/12/2013

2013-12-25T14:56:50+00:00

Këngë e albumit:

"Turbo Tallava"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur I Musha 20 Vjet" kënduar nga Ylberi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylberi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mahmut Ferati - Kur I Musha 20 Vjet

kur i musha oj nona ime
oh vajto e vajtoe
ah moj 20 vjete e mora vesh oj nona ime
aj se mkan fejue
e mora vesh oj nona ime
oh se mkan fejue
un e shkreta oj nona ime
e smut jam qellue of of of of
aman hej
e smut e shkreta oj non
une jam qelluuuuee

hej

gji me bone taj moj non
halli tu boft 2x
frek me rrejt frek me shajte
emri tu harroft 2x

haj haj

emri tu harroft oj non
se kesh kaq e re 2x

hajde hajde aman of of o kalle kalle

hajt heeejj

eh kjo der e huj oj non
bij osht shum e ron 2x
dy sahat para sabahit
duhet me nejt nkom 2x

a jam ende nzemren tende
dashuria ime vjeter
a vij une nondrrat tua
a po vjen tash dikush tjeter

sa her du me tthirr ne emer
po gaboj e po tthrras zemer
hadje me mu hajde me mu 2x
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe largu

hajde

midis lulesh te ksaj bote
syri im veq ty te sheh
degjoje ti zemren time
degjoje per ty si rreh

sa her du me tthirr ne emer
ah dobrosh ma knaqe zemren
sa her du me ttirr ne emer
ah serdish ma kanqe zemren

hajde me mu hajde me mu
me dit ti qka boj per ty
kurr sishe largu 2x
aman aman aman

ref.... hajde me mu ......

karanfil ne baqe moj
karanfil ne baqe
karanfil ne baqe moj
karanfil ne baqe
je si molla nlalqe moj e vogel oo
je si molla nlalqe moj e vogel oo

karafil lul ftuh eh o karafil lul ftuh eee
karafil lul ftuh o karafil lul ftuh
nty jam dashuru oj e vogel oo
aj nty jam dashuru oj e bukur oo

Luta - Kur I Musha 20 Vjet

oh kur i musha une 20 vjet eee oh une i mjeri nana ime qillova ne gurbet eeee o bashk me jaranin teme o me qat edonin o me edon smaken o qaj dosti jeme qe um ka nimu e o ja di per ner sa tosht jeta me jetue

ref:oh kur i musha oj nan tybe 20 vjet one i mjeri qillova ne gurbet x2
Më Shumë Këngë Nga Ylber Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet