A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Ylber Osmani - Amanet


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/08/2019

2019-08-19T21:35:04

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Shpeta SoundNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Amanet" kënduar nga Ylber Osmani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Amanet".
Videoklipi nga Ylber Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bimi Mustafa - Amanet

Qoft e fundit shpirt kjo nate
mos me mrrift dite e bardhe
krejt u bafsha plune e hi
qenka shume keq pa ty

REF. 2x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Ruma zemren qe ta dhash
kujtoj fjalt qe ti thash
krejt hallall ti kam ba
ani pse jena nda

REF. 4x:
Amanet po ta la
Zemer krejt mos me harro
Nese vdes naiher
me kujto

Aida Doçi - Amanet

Po kalon dhe nje dite tjeter
E une prap me dhimbjen e vjeter
Edhe ti pse me nje tjeter
Sot po feston
Zdua qe tme ngushelloni
E as ate ta mallkoni
Dhimbjen time jo se largoni
Sot e 100 mot

Ref:
Amanet nga buzet e mija
Amanet te qofte dashuria
Mos ja fal dashnin time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet i ke kto kujtime
Nese me sjetoj,ty kurr zdo te harroj

Dhimbja me forcoj per te jetuar
Sa her qe me ke tradhtuar
Vuajtjen time e kam mbuluar me lotet e mii
Theve zemer qe tka dashur
Dhe te gjitha qe ti ka falur
Sa tkem jet skam per ti falur,lotet per tradhti

Ref:
Amanet nga buzet e mija
Amanet te qofte dashuria
Mos ja fal dashnin time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet i ke kto kujtime
Nese me sjetoj,ty kurr zdo te harroj

Dajli - Amanet

Ergi - Part1

Fatkeqsi, si mallkim e pabesi
Nji burrë i vujtun n jetë po krenar, zotni
Su përkul nga dhimbja dhe trishtimin e pa nsy
Jeta shume e zezē po ai fali veç dashni

Sikur histori qe ty, t'len pa fjalë
Pas shum vajzave, shpia u gzu me nji djal
Edhe nje djale tjeter , pas 3 vajza kan jetë
Shume gzim per baben dhe nonen e vet

Me shum sakrifica ka punu e i ka rrit
Mos me mungu asgjo syte e fmijve me pa drite
Mos me mungu asgjo asnjehere dhe asnje dite
Me forcat e veta dicka për me arrit

8 i ka martu, e askujt si ka kerku
Doren asnjeriu sja ka shtri per ta ndihmu
Nje merak la pas, e dot se ngriti kokëën
Për t martu nje vajze edhe djalin e vogëël

DajLi-

Reff...

Loti ne faqe nuk ma tha
Prej dites qe s'te kam pa
Ty o babi im...
Loti ne faqe nuk ma tha
Prej dites qe s'te kam pa
Ty o babi im...

Ergi - Part2

Vitet kan kalu dhe kshu, kaloj dhe jeten
Ky burr u dorzu se semundja boni t veten
Veç një amanet tha kur t shkoj n boten tjeter
Mi marto jetimat se nuk kerkoj gje tjeter

E syte ju kan mbyll , shpia po bërtet
Djemt se kan pa baben se i ndau ky gurbet
Nana ja prek ballin edhe, diçka i flet
Deri n fund ta çoj un ty nje amanet

Vajza po martohet po baben se ka n'krah
Vllezrit nuk kan ardh se larg janë ata
Po me sy nga qielli sikur baba e ka pa
E lumtur tjesh gjithmon sikur ai i tha

Koha shpejt kaloj , u martu dhe djali vogel
Nona shum u gzu ju duk sikur kapi botën
Vite kan kalu, u beku dhe me 3 fmij
Njoni prej tyre mban emrin e babes tij
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019