Ylber Qaili
Ylber Qaili
Ylber Qaili
  • Vendlindja:
  • Gostivar Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Ylber Qaili është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ylber Qaili jeton dhe vepron në Gostivar. Merret me muzikë prej moshës 6 vjeçare në fillim luan ne Insrumentin e Pianos ndërsa më von fillon edhe të këndoj,hapat e para i filloj me babain e tij, edhe ashtu filloj të mësoje në shkollen e ulët të muzikës në Gostivar "ENVER STAFAI" kur'se shkollën e mesme të muzikës e vazhdoj në Tetovë "TODOR SKALLOVSKI TETOEC". Ylberi perfundoi studimet ne Univerzitetin e arteve të Tetovës.

në vitin 2009 Ylberi realizoj edhe albumin e parë me 8 këng me titull "Botën e kërkova" dhe albumi pati shumë sukses. Albumi u realizu në Shkup në studio EROLL-5 tekstshkruesi ishte Sami Aliu.

Më datë 11 Gusht 2009, Ylber Qaili publikon videoklipin "Botën E Kërkova".

Në vitin 2010, Ylberi e realizoj edhe një këngë Single me klip me titull"TE DU SHPIRTI IM".

Më datë 29 Tetor 2012, Ylber Qaili publikon videoklipin "Bingo Lloto", në bashkëpunim me Elona Leka.

Më datë 18 Korrik 2018, Ylber Qaili publikon videoklipin "Moter E Vella". Teksti u shkrua nga Keli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Muzika Muzika  Komente 1