Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylker Baliu
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Qershor 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Ylker Baliu është këngëtar i njohur. Ylkeri ju fut edhe botes se stylingut, gje qe e beri me te famshem anembane Botes duke u quajtur stilisti me sexi ne Maqedoni. Ai pos muzikes punon me 2 lokacionet Hair styling make up ne Gostivar dhe ne Tirane. Kemi pare shume e shume artist qe marrin keshilla nga ky djale i ri dhe i talentuar. Puna e tij eshte bere publike edhe me projektet ne videoklipe te kengtareve shqiptare nga Kosova, Maqedonia, Shqiperia etj.

Në Prill 2006, Ylker merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ilaç Per Mua".

Më datë 14 Dhjetor 2006, Ylker Baliu publikon videoklipin "Ah Sa Kam Gabu". Ky videokip i hapi shume rrugë Ylkrit per koncerte neper Evropë dhe klipi u trasmetua shume neper televizionet e Shqiperise dhe ne te githa trojat shqipëtare sa qe Ylkerin e beri te njihej si një kengetar dhe te bej me shume fansa per vete.

Ne vitin 2006 Ylkeri mori pjese në festivalin "PoliFest" me kengen "EJA TI", kenge kjo qe u shperblye edhe me çmimin e 4 te festivalit në natën e te rinjeve.

Më datë 30 Nëntor 2008, Ylker Baliu publikon videoklipin "Kujtimet Nuk Jan Shuar".

Ne veren e vitit 2009 Ylkeri publikon edhe klipin e tij te dytë me titull "Kujtimet". Edhe ky klip u dha shume ne televizone e radio aq sa ne shum top lista edhe kryesonte ne vendin e 1.

Më datë 8 Maj 2011, Ylker Baliu publikon videoklipin "Malli".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist