Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Bislimi - Vajze Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  289

E ngazellyer fluturon
Me fjale e fore vjen tubon
Si ne skene po luan
E di qe s'aktron

Ndjenja te ka pushtu
T'u bona marak
Nje dashni e zjarrte
Nje deshire e flakte

Shigjeten e hedhur
S'e kthen dot ne hark
Ke shenuar cak
Kete ma thu çdo rast

Sa here me buzeqesh
Me flet keq
Sa embel m'shikon
Kur me perqesh

Ref...
Hej hej moj vajze shqiptare
Ti po lun me ndjenja fare
Se dashnia t'ka kaplu
Syte e tu me kane tregu

Hej hej moj vajze shqiptare
Fort e bukur dhe krenare
Leri fore provokimet
Thuj se m'don o zemra ime

E kam marre si ta kuptoj
Loje dashnie kesaj i thone
Edhe e embel sa e zjarrte
Edhe e hidhet sa e flakte

Ndjenjat shpirt kur trokasin
Krenarine ato e vrasin
Loja jote s'ka mbarim
Ajo ka nje qellim

Gjithçka thua gjithçka bon
Veç i joti don m'u kon
Lamtumire thuaji vetmise
Ike le erresiren

Eja hy
Ne zemren time
Jeteso endrren tende
Moj bukuroshja ime

Ref...x2
Hej hej moj vajze shqiptare
Ti po lun me ndjenja fare
Se dashnia t'ka kaplu
Syte e tu me kane tregu

Hej hej moj vajze shqiptare
Fort e bukur dhe krenare
Leri fore provokimet
Thuj se m'don o zemra ime

...

Ref...
Hej hej moj vajze shqiptare
Ti po lun me ndjenja fare
Se dashnia t'ka kaplu
Syte e tu me kane tregu

Hej hej moj vajze shqiptare
Fort e bukur dhe krenare
Leri fore provokimet
Thuj se m'don o zemra ime


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiYll Bislimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/10/2013


Yll Bislimi - Vajze Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajze Shqiptare".
3. Video është e këngës "Vajze Shqiptare", por nuk këndohet nga Yll Bislimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yll Bislimi:


Komente 0