Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylldrit Jakupaj
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Nentor 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
Këndon kryesisht: hip-hop

Ylldrit Jakupaj është këngëtar. Ylldrit Jakupaj me muzikë ka filluar të merret qysh prej moshës 15 vjeçare. Kënga e tij e par ka qenë "Une Po Vi" në kët këng Ylldriti e prezentonë vetveten, gjatë gjithë kësaj perjudhe ka bërë mbi 150 këngë. Disa të publikuara disa të pa publikuara, shquhet dhe vlersohet shumë si tekstshkrues mjaft i mirë. Të paktën kështu e vlersojnë adhuruesit e hip hop-it ata të cilt e njohin, sepse në tekstet e Ylldritit secili mund ta gjej veten. Ylldrit Jakupaj flet për përditshmërinë tonë, për kushtet e jetesës që ne jetojmë. Prek tema të n'dryshme që n'doshta reperat tjer si prekin, Ylldriti si njeri njihet shumë realist dhe i drejtperdrejt. Perveq muzikes që e ka si pasion, Ylldrit Jakupaj me profesion ësht Jurist.

Më datë 14 Prill 2012 publikon albumin "Intuitë".

Më datë 5 Nëntor 2016, Ylldrit Jakupaj publikon videoklipin "Njeri".

Më datë 15 Nëntor 2017, Ylldrit Jakupaj publikon videoklipin "Shkret".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet