Ylli Alushaj
Ylli Alushaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Ylli Alushaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 14 Qershor 2011, Ylli Alushaj publikon videoklipin "I Kendoj Vlores Tone". Më datë 19 Janar 2017, Bledar Alushaj & Ylli Alushaj publikojnë videoklipin "Dasma Jone". Më datë 8 Tetor 2018, Bledi Alushaj & Ylli Alushaj publikojnë videoklipin "Namin Ben Babai Per Djalin". Më datë 21 Dhjetor 2021, Bledar & Ylli Alushaj publikojnë videoklipin "Vella Xhani". Më datë 9 Shkurt 2022, Ylli Alushaj publikon videoklipin "Djalë Nga Vlora"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0