Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka & Free Mc's - Erdhi Dita Per Te Marre

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhi Dita Per Te Marre".
3. Video është e këngës "Erdhi Dita Per Te Marre", por nuk këndohet nga Ylli Baka & Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka & Free Mc's - Erdhi Dita Per Te Marre  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Jam Ushtar"

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 2 (Pritem)"

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Free Mc's

24/01/2010

2010-01-24T15:04:53+00:00Ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

thirrini vajzes te dale
me fustanin pale pale
velloja qendis me are
po vjen djali per ta marre
Unaza dhurat e pare
me gurin moj qelibare
gusha si debore e bardhe
stolisur? margaritare
djali vjen e i shkon prane
vajzes sec i thot ca fjale
te pash qe diten e pare,
nuk te le moj pa te marre
dy here nuk e perserita
vesha kostumin u ngrita
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)

lotet qe rrjedhin nga syri
porsi gure xhevahiri
sjan lot dhimbje as trishtimi
vajza qan moj nga gezimi
e leht moj porsi nje flutur
dhe nga lulet me e bukur
i zbret shkallet si sorkadhe
lozonjare nazemadhe
vajze moje shtatselvij
mos ma fshi syrin e zi
syri zi margaritar
erdhi dita per te marre
dy here nuk e perserita
fjalen mbajta dhe nuk ika
castin qe kaq shum e prita
erdhi ora erdhi dita

o erdhi dita te marre ne shpi
o dil te shoh syrin e zi
o vish fustan e lotet fshi
o syzezo qerpik flori

ref
o erdhi dita o moj per te marre
o syri zi o moj margaritar
o ngreu e vish o moj fustan e bardh
o syri zi o moj margaritar(x2)


Ky tekst u dërgua nga  Kostas
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet