Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka - Arvanitase
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arvanitase".
3. Video është e këngës "Arvanitase", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylli Baka - Arvanitase Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut 2 (Pritem)"

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"

Komente

Asnjë Koment

23/10/2012

2012-10-23T22:09:48+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Arvanitase" kënduar nga Ylli Baka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mihrije Braha - Arvanitase

Moj e bukura gjitone (fqinjë)
" çë fai " (çfarë ushqimi) do hamë sonte?

More kam fasulëzë (fasule) me kripë
kam burrin me nga dhitë

Moj e bukura gjitone (fqinjë)
"çë fai " (çfarë ushqimi) do hamë sonte?

Ore vajza ka stanakori (mërzitje)
ore me kumbariin han dhe pin

Ore, burri ja në livadhi (është në livadh)
more vajza me kumbarin rri

Ore, kam një grua katundare (fshatare)
more, që s'më lë të dalim fare

Ore, që s'më lë të dalim fare
more, kam një grua katundare (fshatare)

Irma Libohova - Arvanitase

(TERE VRESHTAT-E I SHKOVA RRUSH TE BUZA JOTE COVA)2X
NE NJE VRESHT TE KU RRI ZOTROTE
COVA RRUSH TE BUZA JOTE
COVA RRUSH TE BUZA JOTE
NE NJE VRESHTE TE SALISJOTE(DIALEKT)

{C'I KANE THENE ASAJ SAT'EME
QE SE DO SEVDANE TENE(TONE)}2X
C'I KANE THENE T'ATIT-E
QE SHKON NE DHROME(RRUGE)E NUK ME FLET
QE SHKON NE DHROME E NUK ME FLET
C'I KANE THENE T'ATIT E

DO VETE T'I THEM SAT'EME
PSE S'E DO SEVDANE TENE(TONE)
C'I KANE THENE T'ATIT E
QE SHKON NE DHROME ENUK ME FLET
QE SHKON NE DHROME E NUK ME FLET
C'I KANE THENET'ATIT E
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë