Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Baba Tomori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  50

Si nje yll i ndritur more
lart ne qiell shkoi
shenjteri e tij o more
o baba tomori [2X]

N'ate mal qe nuk shkrin bora
ku ka fronin perendia
erdhi prap baba tomori
erdhi ne shtepin e tija [2X]

Fjala jote embel more
peshon sa nje male
marshim uratat e tua
ne te qofshim fale [2X]

Ngrehu baba Aliu ngrehu
se te presin malet
ka ardhur gjithe njerezia
dhe ne gjunje te falet [2x]

Mjekra jote e bardhe more
e bardhe si debore
kthejme syte nga perendia
per baba Tomorre.[2x]


Ky tekst u dërgua nga Lona**Ylli Baka
Publikimi: 23/10/2012


Ylli Baka - Baba Tomori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba Tomori".
3. Video është e këngës "Baba Tomori", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0