Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka & Marjana Leka - Djemte E Debores
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djemte E Debores".
3. Video është e këngës "Djemte E Debores", por nuk këndohet nga Ylli Baka & Marjana Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylli Baka & Marjana Leka - Djemte E Debores Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Këngë e albumit:

"Rruge E Mbare"

Komente

Asnjë Koment

23/10/2012

2012-10-23T20:38:03+01:00{Intro: Oooooooo, oooooohhh)}

Dy male i ngjiten malit
Dhe një natë të metë von'
Dy vëllezër dorë për dore
lule e parë vënë kurorë
(ooooooooo oooohhhhh)

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores

Mbylli syt' e zemrës nëna
Ndiqte djemtë o hap pas hapi
Lutej diellit edhe hënës
djemave u ndihmofte fati

Nuk ndriçonte dritë e hënës
Atë natë të zezë dëbore
Ngrin e ngrin djemt e nënës
Dhe u bën përmendore

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores (2x)


Ky tekst u dërgua nga Dion Kumbaraja   Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë