Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka - Taksixhiu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Taksixhiu".
3. Video është e këngës "Taksixhiu", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Taksixhiu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Këngë e albumit:

"Rruge E Mbare"

Komente

Asnjë Koment

25/03/2015

2015-03-25T08:44:15+00:00Vaj me det ky taksixhiu
Pa orar punon i ziu
Ska pushim e ska te djel
E beri taksin hotel(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Bihe zilja ora pes
U gedhi nje tjeter mengjes
Dhe nje dit e re ne pun
Se ngope syrin me gjum(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Buza gaz per ibret
Ben dhe nje dor muhabet
Kujt me pak e kujt me shum
Punet nuk i mbarove kurr(x2)

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)

Ku nuk shkove ku nuk vajte
Me pellemb rruget i mate
Qe nga jugu jugu ne veri
Nga Shkodra ne Kakavij.
Ku nuk shkove ku nuk vajte
Me pellemb rruget i mate
Qe nga jugu jugu ne veri
Taksixhi o taksixhi.

Taksixhi taksixhi
Dit e re ti ske liri(x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë