Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Vajza Jetime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  24Për ty moj vajza jetime,
rritur pa babë e pa nënë
Si s'të thanë një fjalë të mirë,
për hallet që të kanë rënë.

Refreni,2 herë
Kush të thotë që je jetime,
kush të thotë vetëm të lanë.
Moj vajzë e mëhallës time,
se të gjithëve na ke pranë.

Për ty njerk ishte jeta,
rritur njeri pa njeri.
Gjithkush ka hallet e veta,
hallin tënd askush s'e di

Ref 2 herë

Ti nuk je si gjithë të tjerët,
nuk provove ledhatime.
E rritur derë më derë,
ndaj të thonë vajza jetime

Ref,2 herë

Se të gjithëve na ke pranë (2 herë)


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Ylli Baka
Publikimi: 28/10/2012


Ylli Baka - Vajza Jetime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Jetime".
3. Video është e këngës "Vajza Jetime", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0