Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ylli Baka - Picari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Picari".
3. Video është e këngës "Picari", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Picari  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"2010"

Komente

Asnjë Koment

06/09/2010

2010-09-06T19:24:47+00:00Ku ndizet kenga si zjarri
Ku ngjit fjala si nektari
Ku s'ka te sosur behari
Per mbi Drin o te Picari (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

O Picar o nur, o nur
Linde Celon goxha burre
Historine shkrove qekur
Per atdhe e per Flamur (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

O Picar te kam me bese
Lum ata qe te kane pjese
Te kane pjese ne gji dhe zemer
Se i rrite e u dhe emer (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)

Lule o djemte e Picarit
Shkuar dhe margaritarit
Lum ai qe i ben miq
Dhe per halle, per rrezik (2x)

Ref.: Erdhen prape Picarjotet
Filluan kenget dhe lotet
Nga malli puthin dhe guret
Ndaj Picari me ta mburret (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë