Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Nena Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  6

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nena" kënduar nga Ylli Baka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadir Sojeva - Nena

me ja kthy shpinën,
nuk ban kërqysh.
dije për një fjal t'rane,
i ndahet zemra n'dysh,

ndoshta jan pak,
veq 4 shkronja,
2x por t'madhe, e kan vlerën,
kur vjen n'pytje nana.

ref

kur mos u ban shkaktar, nanës loti mej dal,
llogari ke me dhan, nëse hallall sta ban.

kurr mos u ban shkaktar, nana loti mej dal,
dije lutjen e saj, se kthen ai ZOTI madh.

pj2

buk edhe kryp
shpirtin rahat,
i ka krejt t'mirat,
kur ty t'ka ngat

ndoshta jan pak,
veq 4 shkronja,
2x por t'madhe, e kan vlerën,
kur vjen n'pytje nana.

ref

kur mos u ban shkaktar, nanës loti mej dal,
llogari ke me dhan, nëse hallall sta ban.

kurr mos u ban shkaktar, nana loti mej dal,
dije lutjen e saj, se kthen ai ZOTI madh.

Shkurte Fejza - Nena

Kam një mall e lot që e jetoj
kohë e gjatë kaloi por nuk u zbeh
buzëqeshjen tande ta kujtoj
me duket sikur kemi fol' dje
kur jam e heshtur me ty bisedoj
je në çdo varg të kënges time
je frymzimi si të jetoj
ti ma e shtrenjta ime

REF.:
Sa ka diell e hanë
sa ka deti ranë
shpirti po më qan
ma e shtrenjta nanë
ah e mira nanë
krejt i kisha dhanë
t'mirat e kësaj bote
prapë me kanë e vogla jote

Un bie e zhgjohem me një mall
për zanin tan e ftyren tane
kujtimi për ty më mban gjallë
sa më mungon moj nanë
sa të kisha ty nuk kisha frikë
çdo brenge ti ia bane zgjidhjen
m'thojshe t'kam çiken ma t'mirë
beso ne zot, ruje familjen

REF. 2x:
Sa ka diell e hanë
sa ka deti ranë
shpirti po më qan
ma e shtrenjta nanë
ah e mira nanë
krejt i kisha dhanë
t'mirat e kësaj bote
prapë me kanë e vogla jote

Arjan Korkaj - Nena

Reshat Arbana (Nder i Kombit):
Kur nje hall njeri s'ma qan kur kam brenge edhe shqetsime
Vetem ti me gjendesh prane O Shtrejta NENA IME
Kur vonohem i shkujdesur ne lokalet plot me jete
Veq nje drite qendron e ndezur eshte NENA qe me pret....

Ne te gjithe rrahjet e zemres
Ne te keqe ne te mire
Ndjej gjithmone zerin e NENES
Qe me thote KUJDES O BIR....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

NENA ime fytyr ndritur
Je vertet nje Mrekulli
Dhe kur jemi ne te rritur
Per Ju ngelemi femij....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 09/04/2012Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente mbi këtë këngëYlli Baka - Nena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena".
3. Video është e këngës "Nena", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.