A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Ylli Baka - Baba Rexhepi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Rruget E Fatit"


Erdhe nga teqeje e Zallit
Nga urore e shejnte e malit.
Ne gji more ti atdhen
N'Detroit ngrite teqen.

Erdhi biri I Shqiperis
Dhe statuja e liris.
Erdhi djali I frasherllijnve
Nderi I madh I Bektashijnve.

O baba, baba Rexhepi
Lume nena, lume djepi.
Ah te nje gjakut jemi ne
Pa atdhe jo nuk ka fe.

(Kjo kenge nuk soset kurre
Monument per ty o burre
Emri yt sa lart u ngrit
Ne atdhe e Detroit
Kjo teqe more baba
Gjith atdheut brenda pa
Ketu shqip me ty foli
Faik konica edhe noli)

Baba Rexhep patrioti
Uraten qe te dha zoti.
O nga teqeja Detroit
O gith Shqiptarve u dhe drit.


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019