Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka - Valle Nure
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Valle Nure".
3. Video është e këngës "Valle Nure", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Valle Nure  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

03/08/2013

2013-08-03T08:03:58+00:00Kenget mos pushojne
Sa drita te dali
Te shtune tek vajza more
Te Dielen tek djali (2x)

Yjet e mengjesit
ne valle na zune
Atje ku ka dasem more
jo jo nuk ka gjume (2x)

Te Shtune e te Diele
Dite qe nuk harrohet
Se njerzit njehere
Lindin dhe martohen (2x)

Erdha mbreme ne dritare
Diten qe u bere nuse (2x)

Kush ta vodhi vellon e bardhe
Kush ta dha shamine e kuqe (2x)

Ma dha nena me babane
Diten qe u bera nuse (2x)

Sa lezet te paska sot
Syte e tu mbushur me lot (2x)

Dola ne udhe e te prita
moj neperka pika-pika
Atje ku shkoje perdita
Moj neperka pika-pika

Do kendoj, do kendoj
Po mu zu gryka
Moj nepe- moj nepe-
Moj neperka pika-pika

E me dy molle s'te godita
Moj neperka pika-pika
Te vrava me rafte pika
Moj neperka pika-pika

Do kendoj, do kendoj
Po mu zu gryka
Moj nepe- moj nepe-
Moj neperka pika-pika


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë