Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka - Manastir Prandaj Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Manastir Prandaj Te Dua".
3. Video është e këngës "Manastir Prandaj Te Dua", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Manastir Prandaj Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Kenga Mjalt I Dashurise"

Komente

Asnjë Koment

09/07/2015

2015-07-09T17:02:26+00:00Do kendoj per Manastir
Per zemren e Vilajetit
Vendi ku rilindja hodhi
Themelet e alfabetit(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir

Shqipet lart atje ne mal
Lene me flamur ne gji
Se flamuri i mban gjall
Edhe etja per liri(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir

Gjuhen qe na lane te paret
Do ta rruaj si syte e ballit
Se me gjak ajo u shkrua
Manastir prandaj te dua(x2)

Refren:
Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Strug e prepse e manastir
Dhe kercova xhevahir

Le te ndizen mijera zjarre
Per ato trojet shqiptare
Struge e prespe e manastir
kumanova vendi i lir


Ky tekst u dërgua nga  tea55
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë