Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka, Parodistet E Vlores & Artur Dhamo - Larte E Poshte Ne Skele Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Ngrehu moj mamude, ngrehu te keqen eee
Se kane ardhur kru moj krushqit te te marrin eee
Ngrehu moj mamude, ngrehu te keqen eee
Se kane ardhur kru moj krushqit te te marrin eee
E ngrehu moj nene, ngrehu te keqen eee
Se jam e semu semure e po dergjem eee

Ngrehu o moj nuse, ngrehu te keqen eee
Po te presin kru moj krushqit prapa deres eee
E Ngrehu moj nuse ee,ngrehu te keqen eee
Po te presin kru moj krushqit prapa deres eee
Ngrehu o moj nene, ngrehu te keqen eee
Korba jam semu semure,dot nuk ngrihem eee

E lart e poshte ne skele, e lart e poshte ne skele moj me don karoncine
Oh lart e poshte ne skele, e lart e poshte ne skele moj me don karoncine
Eh ne gryke te posit, ne gryke te pusit moj ma shtroje avlline
Eh ne gryke te pusit, ne gryke te posit moj ma shtroje avlline

Ah shih se cme rri, ah shih sec me kishe moj sulo bojaxhi
Ah shih se cme rri, ah shih sec me kishe moj sulo bojaxhi
Emrin sec ta thojne, emrin sec ta thoshin moj zonja Katerin
Emrin sec ta thojne, emrin sec ta thoshin moj zonja katerin

Ref: (2x)
Te ullinjte ne Panaja
Aty vinte vasheza
Djali dy fjale se ci tha
Qenke rritur marshalla
Me bisht te syrit se pa
Do te marr e sbej shaka
Pritem te rritem dhe ca
Keshtu thonte neneja

Ref:2x
Te shkallet ne Kuzbaba
Shkonte vinte vasheza
Kaninioti se ce pa
Po ku humbe o pasha
Erdha te te them dicka
Fol o djale mos bej shaka
Atje lart ne Kuzbaba
Bekimin zoti ua dha


Ky tekst u dërgua nga Enea ProtopapaYlli Baka & Artur Dhamo
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/10/2020
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: Klodian Qafoku
Klarinet: Renato Lici
Violin: Eraldo Feto
Kitare: Relian Lulo
Teksti: Afrim AgalliuYlli Baka, Parodistet E Vlores & Artur Dhamo - Larte E Poshte Ne Skele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larte E Poshte Ne Skele".
3. Video është e këngës "Larte E Poshte Ne Skele", por nuk këndohet nga Ylli Baka, Parodistet E Vlores & Artur Dhamo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0