Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Mashkullore E Bekuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Mashkullora e bekuar lum sec histori
Ke shkruar histori dhe germeri
Me gjak te paster shqiptari
Keshtjella ne mal te gjore

O shoke e njohin te tere
E ka emrin Mashkullor
Si e qendisur me dore

(×2)
Neper shekuj mashkullor
Erdhen heronj dhe deshmore
Ne trimat tim atdhe
Flak dhe te tim atdhe


Shtepit e medha me gur
Nuk i mbyllen fort atkur
Vije bija ne kurbet
Nena mashkullor ju pret
Dhe ne shekullin qe lam
E cecua qe te dha fat
Mashkullor kryetrimi
E kishe si vend strehimi

(×2)
Neper shekuj mashkullor
erdhen heronj dhe deshmore
ne trimat tim atdhe
flak dhe te tim atdhe


Pran ceco kapedani
Gjemon dy feku burr zemani
Per liri dhe vatan
Gjemo opa dhe bejne bam

Mashkullor moj mashkullor
Si lule mbi shkemb ke mbir
Ndaj dhe kengen do ta kendojm
Kaq te bukur kaq te mire

(×2)
Neper shekuj mashkullor
erdhen heronj dhe deshmore
ne trimat tim atdhe
flak dhe te tim atdhe
Ylli Baka
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/06/2021
Muzika: Valter Beqo
Teksti: Arben Duka
Studio Video Produksioni: Ideal


Ylli Baka - Mashkullore E Bekuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mashkullore E Bekuar".
3. Video është e këngës "Mashkullore E Bekuar", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0