Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Devollinjtë E Florinjtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

2X
Nje shoko me foli
Ckemi nga devolli
Ne jemi te embel
Buke e kripe e zemer

Ref : 2X
Devollinjte e florinjte
Jane te paret kurbet'llinjte
Zonjat dhe zoterinjte
Te kenges dhe te dollise

2X
Malet me debore
Fushat plot me molle
Me njerez te shquar
Me Dritro agollë


Ky tekst u dërgua nga aurel_jaupiYlli Baka
Publikimi: 17/11/2022
Muzika: Ilir Suku (Likja)
Teksti: Ylli Baka
Orkestrimi: Klodian Qafoku
Klarinet: Renato Korcës
Violinë: Eraldo FetoYlli Baka - Devollinjtë E Florinjtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Devollinjtë E Florinjtë".
3. Video është e këngës "Devollinjtë E Florinjtë", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0