Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Thesari I Gjuhes Shqipe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Ku ti gjej fjalët e tua,
Ti bëj këngë per ti kenduar,
Si s'tu lodhën ato duar,
O thesar o gur i cmuar.

O moj nëna Lunxhiote
Për Arbenin o që rrite,
Mbi një djep me ligjërime
Penë e artë e gjuhës shqipe

Sa e doje ti natyrën,
Pranverë o, me lule shumë,
Edhe zogjtë për ty vajtojnë,
O poet sa na mungon.

O moj nëna Lunxhiote
Për Arbenin ton që rrite,
Mbi nje djep me ligjerime
Penë e artë e gjuhes shqipe

Gjuhës shqipe
Gjuhës shqipe
Gjuhës shqipe
Ylli Baka
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/05/2023
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Ylli Baka
Orkestrimi: Klodian Qafoku
Video Produksioni: Folklorit.Tv
Klarinete: Renato Lici
Violine: Eraldo FetoYlli Baka - Thesari I Gjuhes Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thesari I Gjuhes Shqipe".
3. Video është e këngës "Thesari I Gjuhes Shqipe", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0