Ylli Behluli
Ylli Behluli
Ylli Behluli
  • Emri i vërtetë:
  • Yllnor Behluli
  • Vendlindja:
  • Mushtisht
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Qershor 2002
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Ylli Behluli është autor këngësh dhe këngëtar. Ai eshte nga Mushtishti vendi i bilbilave dhe shihet si pasardhes i bilbilave pasi eshte artist qe ka ne gjak muziken popullore dhe folklorike. Eshte pjese e labelit BMusic.

Më datë 10 Nëntor 2018, Ylli Behluli publikon videoklipin "Lutu Ti". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, ndërsa teksti u shkrua nga Suzana Fazliu.

Më datë 2 Nëntor 2019, Ylli Behluli publikon videoklipin "Pa Mëshirë". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Egzon Bajraliu.

Më datë 5 Korrik 2020, Ylli Behluli publikon videoklipin "Dashnia". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 10 Shtator 2021, Ylli Behluli publikon videoklipin "Asnjëherë". Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 1 Qershor 2022, Ylli Behluli publikon videoklipin "Kriz Per Dashni". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Më datë 22 Shkurt 2023, Ylli Behluli publikon videoklipin "S'du Selam". Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Ylli Behluli, ndërsa orkestrimin e përgatiti Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 11 Qershor 2023, Ylli Behluli publikon videoklipin "Pijna Kafe".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1