Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli & Bajram Ismaili - Bandille Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Bandille, bandille
Buzë moj trëndafile
Unë për ty lë mëndje
Ti ma bën me hile

O syri i bukur
Që më rrin nën vetull

Më dhe një të puthur
E më le pa fjetur
2x

Kur më erdhe pranë
U ndjeva si mbreti

Po mo mu drodh toka
Thash u bë qameti
2x

Bandille, bandille
Buzë moj trëndafile
Unë për ty lë mëndje
Ti ma bën me hile
E vogëla, bandille
Buzë moj trëndafile
Unë për ty lë mëndje
Ti ma bën me hile

Më tha del nëneja
Mblidhe mëndjen, mblidhe

Më dogji rrufeja
E vogla bandille
2x

Mos luaj me mua
Se zemrën ma ndale

Nuk ishte gënjeshtër
Puthja moj që më fale
2x

Bandille, bandille
Buzë trëndafile
Unë për ty lë mëndje
Ti ma bën me hile
E vogëla, bandille
Buzë moj trëndafile
Unë për ty lë mëndje
Ti ma bën me hile
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Ylli Ismaili
Publikimi: 28/08/2018
Muzika: Valter Beqo
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Valter Beqo
Video Produksioni: Zati Production


Ylli & Bajram Ismaili - Bandille
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bandille".
3. Video është e këngës "Bandille", por nuk këndohet nga Ylli & Bajram Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Ismaili:


Komente 0