Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Limani - Lart Mbi Yje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  421

Të kanë lënduar të kanë vrarë,
Të kanë gënjyer të kanë sharë
Sa netë pa gjumë me lot në sy
Të premtuan dashurinë e të falën tradhëtinë

Sa plagë në zemër i ke marr?
Më jep një shanc , më jep një shpresë
E kurrë më vetëm nuk do jesh
Ditët pa të, me re me shi

Le të jemi të pa ndarë
Ky qytet le të digjet zjarr
Kur të na shohin ne bashkë !

Le të jemi bashkë
Le të ikim larg
Le të jemi vetëm unë dhe ti
Le të jemi bashkë
Le të ngjitemi lart
Lart mbi yje vetëm unë dhe ti

Por lutem që një ditë
Ti më nuk do të kesh frikë
Për të më thënë TE DUA !
Po jetoj me një shpresë se do zgjohem një mëngjes

Do jesh aty për mua
Se ti , ti nuk e din sa dhemb kur s'të besojnë
Kujt, kujt ja pata borxh këta lotë
Do na vras i madhi Zot po të mos jemi ne bashkë!!

Le të jemi bashkë
Le të ikim larg
Le të jemi vetëm unë dhe ti
Le të jemi bashkë
Le të ngjitemi lart
Lart mbi yje vetëm unë dhe ti

Të kanë lënduar të kanë vrarë,
Të kanë gënjyer të kanë sharë
Sa netë pa gjumë me lot në sy
Të premtoj dashurinë , të premtoj lumturinë

Vetëm ne të jemi bashkë, ne të jemi bashkë
Le të ikim larg, le të jemi vetëm unë e ti
Le të jemi bashkë, le të ngjitemi lart
Lart mbi yje vetëm unë e ti...!!


Ky tekst u dërgua nga  Annonim


Nuk kemi video për këtë këngë.


Yll Limani
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/08/2012
Festivali: SVFM 2013
Video Produksioni: ASHA


Ylli Limani - Lart Mbi Yje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lart Mbi Yje".
3. Video është e këngës "Lart Mbi Yje", por nuk këndohet nga Ylli Limani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yll Limani:


Komente 30